Ankara tesisatçı denildiğinde akla gelen ilk isim Yükseller tesisattır..

tesisatci_ankara_tikanik

Bulaşık Makinesi

Bulaşık Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
bulaşık makinesi alma amacında bulunan kişilerin akıllarına gelen ilk soru olarak fiyat seçenekleri ön plandadır. Ekonomik özelliklerin program özelliklerine göre daha fazla tercih edildiğini söylemek yanlış olmaz. Eğer tek başına yaşayan bir kişiyseniz bulaşık makinenizin birkaç günde bir dolması muhtemeldir. Bu tarz bir yaşama sahip kişiler kısa programlı ürünleri tercih edebilirler


Bulaşık Makinesi ve Tasarruf Özellikleri Nelerdir?
bulaşık makineleri günümüzde birçok farklı özelliklere sahip şekilde insanlara hizmet veren cihazlar haline gelmişlerdir. Buna göre artık yoklukları halinde ev yaşamında büyük aksaklıklara neden olabilen bu makinelerin bir lüks cihazı konumundan çıkmaları bu cihazların ekonomi ve tasarruf özelliklerinin de ön plana çıkmalarına sebep olmuştur. Bulaşık makinelerinde tasarruflu olan modeller özellikle yarı yük programı olan modellerdir.                         

                                               
Bulaşık Makinesi Dizaynı ve Program Seçenekleri
lacağımız bulaşık makinesinin iç düzeni, kullandığımız ürünlerin büyüklüklerine göre değişmelidir. Tellerinin biraz kalın olması faydalı olacaktır. Tencerelerimizi bulaşık makinelerinde sürekli yıkıyorsak, özellikle üst rafın yukarıya doğru kalkıp tencere boyuna göre ayarlanabilir olması çok fayda sağlayan bir özelliktir. Alt rafların da katlanabilir olması bu noktada önemlidir. Bu rafların katlanabilir olmaları, ürünlerin daha rahat yerleştirilebilmelerine olanak sağlayacaktır.
Aspiratör Tamiri Nasıl Yapılır?
asit kullanım alanı olarak mutfaklarda önemli bir görev üstlenen aspiratörler kötü kokuların ortamdan çekilerek dışarı atılması konusunda fayda sağlarlar. Ancak bu sistemler de uzun süre bakım görmezler ise bir takım arızalar ve bozulmalar yapabilirler. Bu arızalar kokuyu çekiş gücünde azalma veya çalışırken yüksek ses çıkarma olarak görülebilirler.                                                                                                                                                                                                

Bulaşık Makineleri ve Özellikleri;keyifle yediğimiz yemekleri yerken kullandığımız araç gereçlerin temizliği yemek sonrası için daima bir sıkıntı oluşturmuştur. Yemekleri koyduğumuz tabaklar, pişirmenin yapıldığı tencere, tava gibi aletler ya da yemek için kullandığımız çatal, kaşık ve bıçaklar gibi malzemeler ağır yağ ve diğer lekelere sebep olurlar          

 

Ankastre Bulaşık Makinesi
yeni nesil mutfaklarda temel uygulanan sistem olarak da görebileceğimiz ankastre mutfaklar içlerinde birçok farklı cihazı barındıran tek ve bütün bir yapıymış gibi bir izlenim verirler. Bu yapıların temel unsurlarından birisi olarak da ankastre bulaşık makinelerini gösterebiliriz. Kendi içinde farklı seçenekleri bulunan ankastre bulaşık makineleri teknik olarak ve şekil özellikleri olarak değişiklik gösterebilirler.
Bulaşık Makinesi Arızaları
keyifle yediğimiz bir yemekten sonra karşımıza çıkacak olan bulaşık dağlarını düşündüğümüzde adeta yediğimiz yemeğin dahi keyfi kaçabilmektedir. Birçok yağ lekesi ve artık malzemeler içeren tabaklar, çatallar ve bunları elde yıkayacağımız sürede oluşacak bel ağrısı, ellerin tahriş olması gibi problemlerin yanında harcayacağımız su da ekstra bir masraf oluşturacaktır.
Bulaşık Makineleri Çalışma Prensipleri
ünlük hayatımızı kolaylaştıran bulaşık makineleri yeni ve kendine özgü bir sisteme sahiptir ve bu yüzden özel malzemeler ve bağlantılar gerektirir. Sadece kullanım kolaylığı ve rahatlığının yanında sağladığı su tasarrufunu da belirtmemiz gereken bulaşık makineleri günümüz enerji fiyatlarına bakarsak harcadıkları elektrik masraflarından daha fazlasını su tasarrufu olarak bize kazandırabilirler

 

Mikrodalga Fırın
odern yaşamın pratik makinelerinden birisi olan mikrodalga fırın, klasik fırınlama işlemleri ile yiyeceklerin pişirilmesinin zaman ve enerji kaybı yaratacağı durumlarda hızlı ve pratik şekilde yiyeceklerin ısınmasını sağlayan sistemlerdir. Bu işlemi radyo dalgalarını kullanarak yapan mikrodalga fırın, artık günümüzde çoğu mutfağın vazgeçilmez ürünü haline gelmiştir.


Bulaşık Makineleri  Bakımı

Üretilmeye başlandığı tarihten itibaren çok yoğun bir ilgiyle karşılanan ve artık imkanı olan herkesin edinerek önemli bir zahmetten kurtulmayı hedeflediği bir cihaz olan bulaşık makinesi sadece alırken değil, kullanım süresince de belli başlı bakım işlemleri gerektirmektedir. Buna göre makinenizin ömrünün uzun olmasını istiyorsanız belli başlı bakımları yapmalısınız