Ankara tesisatçı denildiğinde akla gelen ilk isim Yükseller tesisattır..

tesisatci_ankara_tikanik

Ankara Kombi Servisi


Ankara Kombi Servisi
Bir kombi servisi bir çok bölgede genellikle bir telefon kadar yakındır. Sadece internete girip sahip olduğunuz kombinin markasını aramanız yeterli olacaktır. Bu yüzden işi yapacak servisi bulmak çok da zor değil gibi görünse de işi hakkıyla yapacak, güvenebileceğiniz, ehil bir servis yada ustayı bulmak hiç de kolay değildir. Kombi servisi ve önemi gün geçtikçe artan bir ihtiyaçtır. yukseller tesisat firması kombinızdeki her türlü arızaları ve tamirini tecrübeli elamanlar tarafından yapmaktadır.ankara kombi kışlik bakımı ve kombi yedek parça ve onarımı uygun fiyatlara yapılmaktadır.
Kombi Seçimine Dikkat Edin
 Bir şey almaya karar verildiğinde bütün detayları düşünülmelidir. Elbetteki kombiler içinde bu geçerlidir. Günümüzde teknolojinin geliştirdiği şartlar dahilinde  kullanıma uygun binlerce kombi firması bulunmaktadır. Isı sektörünün başındaki  bu firmalar tüketicinin konfor ve rahatlığı için teknolojiden milim milim faydalanmakta ve son model ürünlerini sizlere sunmaktadır. Buna rağmen kombi seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.
Ankara kombi montaj
doğalgazın güvenli ve çevre dostu kullanımı ile birleşerek kullanıcılarına rahat bir ısınma imkanı veren kombi sistemleri, kendi içerisinde farklı kullanım alanları veya yoğunluklarına göre çeşitlendirilebilir. Buna göre örnek olarak yoğun bir ısınma ihtiyacına sahip olan endüstriyel alanda ya da büyük alanlı bir binada kullanılan kombi sistemi ile küçük bir daireye ısınma imkanı sağlayan kombi modellerinin aynı olması mantıklı değildir.
Kombilerde Güvenlik ve Verim
kombi kullanımında farklı kombi çeşitleri birbirlerine farklı noktalarda üstünlük sağlarlar. Kombilerde güvenlik konusunda veya verim konusunda en uygun kombi seçimini yapmanız gerekmektedir. Burada bahsedeceğimiz ilk konu olarak güvenlik karşılaştırması yapacak olursak: Kombi Montajı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. Bacalı kombi çeşitleri, hermetik kombilere oranla daha tehlikelidir.
Sıhhi tesisat kombi Seçmenin Püf Noktaları
 günümüzde ekonomik ve rahat ısıtma sistemi olarak modern yapılarda ilk tercih haline gelen kombi sistemleri, doğalgaz altyapısının ülkemizde yaygınlaşmasıyla beraber kullanım alanını da artırmaktadır. Buna göre evlerde veya işyerlerinde soba veya benzeri sistemlerin kullanım zorlukları, klasik kalorifer sistemlerinin de ortak kullanım ihtiyacı ortaya çıkarması gibi sebeplerden sıyrılarak herkesin kendi ısınma seviyesini ve şeklini ayarlayabileceği kolay bir sistem olan kombiler,

 sıhhi tesisat Kombi bakımı ve garanti Şartları
Her elektronik üründe olduğu gibi kombilerde de arıza ve hatalarla sıkça karşılaşılır. Eğer ürününüz garanti kapsamındaysa seçtiğiniz markanın servis ağlarında tamirini ve bakımını yaptırmanız en iyisi olur. Kombi seçerken geniş servis ağı sağlayan bir firmadan yana tercihinizi kullanmışsanız içiniz rahat bir şekilde arızaları, tamir gerektiren durumları atlatabilirsiniz. Peki hangi durumlarda garantisi olan ürününüzü hiç bir ücret ödemeden yaptırabilirsiniz?
Yoğuşmalı kombi hakkında biraz bilgi verecek olursak; hermetik kombi ailesinin bir üyesi olan yoğuşmalı kombilerdeki “yoğuşma” kelimesi buharın yoğuşması anlamına gelir. Kombiniz doğalgaz yaktığı zaman büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalılar çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisine katar ve enerjisini alır. Yoğuşup sıvı hale gelen buharı ise su olarak dışarı atılır.             
Kombi Nedir?
 Bu yazımızda sizlere soru cevap şeklinde, kombi hakkında sık sorulan sorulardan yola çıkarak bir yazı hazırladık. İşte kombi hakkında sorulan sorular ve cevapları; 1.Kombi Nedir? Kombi ev ve iş yerlerimizin sıcak su gereksinimini ve ısıtma karşılayan bir cihazdır.Bu nedenle kısaca Kombi (combined=birleşik) olarak adlandırılır. 2.Nasıl Bir Cihazdır? Duvara monte edilebilen, ebatı küçük, hafif, az yer kaplayan, sessiz çalışan, bir su ısıtma cihazıdır.
Yoğuşmalı Kombi
yoğuşmalı kombiler verimliliği üst düzeyde olan su ısıtıcılarıdır. Kombiniz doğalgaz yaktığı zaman büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalı kombiler çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisine katar ve enerjisini aldığı yoğuşan buharı, su olarak dışarı atar. Normal kombilerin verimleri %80 ile %92 arasında değişirken yoğuşmalı kombiler, %105 ile %109 arasında değişen verimlerle çalışırlar. Çalışma prensibi, yanma gazının kombiye giren soğuk suyu önceden ısıtmasıdır. ...             

Ankara Kombi Arızaları ve Çözümleri
Her elektronik ürün gibi kombilerde de arızalar meydana gelir. Peki ne tür arızalarla karşı karşıya gelebileceğinizi ve neler yapmanız gerektiğiniz hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? Kombi arızalarından bazıları şunlardır; Kombilerde su olmadığı zaman kombi basıncı düşer. Kalorifer devre suyu bitmiş olabilir. Kalorifer devre basıncı 1,5- 2 bar arasında olmalıdır.. Kombinizin içindeki sigorta atmıştır ve ya kapalı olabilir.
kombi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
 Kombi günümüzde kullanım kolaylığı ve tasarruf sağlaması yönüyle tercih edilen bir alettir. Kombi kullanırken başka herhangi bir ısıtıcıya ihtiyaç duyulmaz. Böylesine kolaylık sağlayan bir cihazı alırken de tedbirli olmak gerekir. Kombiler hermetik tip kombiler, bacalı tip kombiler ve yoğuşmalı tip kombiler olmak üzere üçe ayrılır. Hangisini kullanacağınıza ve hangisinin evinize ve bütçenize en uygun olduğunu bulmak çok ta kolay değildir. ...     
kombi Kullanımında Tasarrufun Püf Noktaları
Güvenli ve dengeli ısınmayı sağlamak için en çok tercih edilen ve verim veren ısıtma sistemi olarak gösterilen doğalgazla çalışan kombi sistemleri özellikle doğalgaz altyapısının ülkemizde yayılması itibariyle tercih sıralamasında da en başlara yükselmiştir. Ancak ucuz yollu bir ısınma yöntemi olarak gösterilen kombi sistemlerinde de dikkatli kurulum ve kullanım yapılmadığında istenmeyen faturalarla ve zararlarla karşılaşmanız mümkün olabilir.
Güvenli Kombi Kullanımında Püf Noktalar Nelerdir ?
kapalı mekanlarda ısınma ihtiyacının kolay şekilde giderilebilmesini sağlayan sistemler olan kombiler doğalgaz altyapısının ülkemizde de yaygınlaşması ile birlikte daha ön plana çıkmıştır. Buna göre çok zahmetsiz ve rahat bir ısınma sağlayan bir sistem olan kombi sistemlerinin bu rahatlığının yanında dikkat edilmesi gereken bazı özellikleri de bulunmaktadır. Aksi takdirde doğalgazın açığa çıkması dolayısıyla zehirlenmeler veya patlamalar dahi yaşanabilir.
 yukseller tesisat Kombi Bakım firması
 Kombi bakımı, kullanılan kombilerin ömrünü uzatmak ve her mevsim tam verim alabilmek için düzenli periyotlarla yapılması gereken uygulamalardır. Düzenli yapılacak kombi bakımı enerji tasarrufu da sağlayacağından, kullanıcıya yüksek faturaların gelmesini önleyecektir. Özellikle kış aylarında hemen hemen her gün, ısınmak ve sıcak su ihtiyacı için kullanılan kombilerde yılda bir bakım yeterli olacaktır. Yılda bir, kış aylarına girmeden yaptırılacak kombi bakımı soğuk ...
Uygun Kombi Seçimi Nasıl Yapılır ?
 ünümüzün yaygın ve verimli ısıtma sistemi olarak kullanılan ve kullanım alanı her geçen gün daha da genişleyen doğalgaz sistemleri, merkezi doğalgaz sistemi ve kombi sistemi olarak ikiye ayrılırlar. Özellikle bireysel daire kullanımı için daha avantajlı olan kombiler farklı farklı seçeneklerle birlikte sizin en çok ihtiyaç duyduğunuz özelliklere göre aradığınız cihazı bulabilmenize olanak sağlarlar.

tesisat firması evde kombi bakımı nasıl yapılır.
Kış aylarına giriş yapmak üzereyiz, evde kombi bakımını nasıl yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz bu konu hakkında sizlerle bildiklerimi paylaşmak istedim,İlk önce kombiyi cihazını biraz tanıyalım, kombi cihazı evde kullanma sıcak suyunu ve radyatörleri ısıtmak için yakıt olarak doğalgaz enerjisini kullanan bir alettir. İçerisinde özetlemek gerekirsek Yanma odası, Depo, Eşanjör, Pompa ve Üç yollu vanalardan oluşmaktadır.Mutfakta yada banyoda sıcak su ihtiyacımız olduğunda suyu açtığımızda otomatik sensör suyun akışını algılayarak kombide ayarlanmış olan sıcaklığa göre suyu ısıtmaya başlar ve bizim istediğimiz sıcaklıkta sabitlemeye çalışır. Bir nevi otomasyonu güçlü bir alettir.Kış ayında ise doğalgaz kullanan büyük şehirler İstanbul ve Ankara gibi sürekli çalışır durumda kalan, kombiler ısınma ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bu konuda büyük bir önem taşımaktadır.
Kombi bakımını kışa girmeden nasıl yaparız ?
1- Kombi bakımına başlamadan önce kombi üzerinde bulunan basınç seviye göstergesini kontrol etmeliyiz, bu seviye her marka ve modelin kapatisesine göre çalışma standartlarına göre değişiklik göstermektedir. mekanik olan seviye gösterge cihazlarında kırmızı renk ile belirtilen basıncı aşmamak kaydı ile su basıncı düşük ise kombinin alt tarafında bulunan küçük su alma vanasından su ilave ediyoruz. Yeni çıkan kombilerde dijital sensor yardımı ile su aldırılabiliniyor ve basıncı dijital ekrandan izleyebiliyoruz. Eğer bu saydıklarım konusunda sorununuz var ise kombinizin el kılavuzuna bakmanızı öneririm. Yok ise Su aldırma işlemi ile uğraşmayın zira su basıncı artacağı için kombinize radyatörlerinize yada hattınıza zarar verebilirsiniz.
2-  Radyatörleriniz hava almış ise, içerisinde suyu sirkülasyon yapamaz sıcak su radyatörlerde dolaşım yapamadığı için petek yeterince ısınmaz, yada belirli bir kısmı ısınırken yarısı ısınmaz. Petek, radyatörlerin havasını kontrol ediyoruz, bunun için elinizde takım çantasına gerek yok, elinizde radyatörlerinizi aldığınızda yanında gelen küçük anahtar şeklinde olan aletten yardım alıyoruz eğer bu yok ise telaşa gerek yok düz ağızlı bir tornavida yardımı ile bu işlemi yapabiliriz.Radyatörün boru bağlantılarının karşısında üst kısımda bulunan ufak vida gibi olan yeri anahtarı ile yada tornavida ile gevşetiyoruz vidayı yerinden çıkartmamız lazım, radyatörde hava var ise ilk başta hava sesi gelecek hava boşaldıktan sonra su akmaya başlayacaktır, buradaki su biraz yağlı, siyah renkte veya küf renginde akabilir telaş yapmanıza gerek yok, 1 su bardağı su aktıktan sonra vidayı kapatabiliriz. Kombiye en uzak radyatörden bu işlemi yapmaya başlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ısıtma hattımızda ve kombi üzerinden kontrol ettiğimiz suyumuzun basınçlı olması, eğer ki basınç yok ise hava yada su çıkmayacaktır. Her radyatörü kontrol ettikten sonra kombinin mutlaka su kişiler basıncını kontrol etmekte yararı var. Hava yapan radyatörler basınç oranını büyük oranda yükseltmektedir, buda bizim yanılmamıza neden olur.
3- Tüm her şeyi yaptık ama radyatörümüz çalışmıyor yeteri kadar sıcak değil ise, hattın suyunu genellikle banyoda bulunan vanasından boşaltarak ve açık haldeyken kombiye su aldırabiliriz. ve temiz su akana kadar bekleyebiliriz. Daha sonra sistemi doldurarak radyatörlerin havasını alabiliriz.
4- Bu yazılanları yaptıktan sonra kombinizin yeteri kadar sıcaklığı vermediğini düşünüyor iseniz bu konuda uzman kişilerden yetkili servislerden yardım alabilirsiniz. Unutmayın ki bu yazılanlar kışa girerken kombi hazırlık yazısıdır. Kombi bakımı ise yetkili servislerin uzman kişileri tarafından yapılmaktadır.Yazımız tamamen bilgi amaçlıdır, her marka ve modele göre yazılanlar değişiklik gösterebilir, bunun için yetkili bir servise danışmanızda da yarar var.
Ankara kombi tesisatı nasıl yapılır, Ankara kombi bakımı, Ankara kombi ısıtma tesisatı,Ankara kombi tesisatı su kaçak tespiti,Ankara kombi temizliği,Ankara kombi servisi,demir döküm kombi tamiri,Bahçelievler de Alarko kombi servisi,Bahçelievler baymak kombi servisi,Bahçelievler kombi ana kart tamiri,Bahçelievler kombi tesisatı yapılması,Bahçelievler'de kombi doğalgaz tesisatı,Ankara kombi doğalgaz tesisatı,Bahçelievler kombi tamiri nasıl yapılır,kombi bakımı nasıl yapılır,kombi satış,kombi satış bayileri,kombi ana kart tamiri nasıl yapılır,emek kombi servisi,Tandoğan kombi tamiri,Maltepe kombi tamiri yapan firmalar,Ankara ısıtma tesisatı firmalar,Kızılay kombi tamircisi, Cebeci kombi tamiri yapan firma,Seyranbağları kombi tamiri yapan firma,yükseller kombi servisi,İncesu kombi tamiri yapan firma, Akdere kombi tamiri yapan firmalar,kombi proje çizimi,Keçiören kombi servisi,Keçiören kombi ana kart tamiri.Keçiören demir döküm kombi servisi,Keçiören kombi doğalgaz tesisatı yapan firma,Keçiören kombi su kaçak tespiti,Bahçelievler kombi su kaçak tespiti,etlik kombi su kaçak tespit,etlik kombi tamiri ,etlik kombi servisi,etlik kombi doğalgaz tesisatı,etlik demir döküm kombi tamiri,Yenimahalle kombi tesisatı,Yenimahalle kombi bakım servisi,Yenimahalle kombi doğalgaz tesisatı,Yenimahalle kombi ğaz kaçağı,Bahçelievler kombi gaz kaçağı,emek kombi ğaz kaçağı,siteler kombi tamiri yapan firma, Çankaya kombi tamiri ,Çankaya kombi servisi,Çankaya kombi su kaçağı,Çankaya kombi su eksiltiyor, Çankaya kombi doğalgaz tesisatı ,Çankaya kombi bakımı,Çankaya demir döküm kombi servisi,Çankaya kombi tesisatı yapan firma,birlik mah kombi servisi,Ankara kombi satış bayileri,ümitköy kombi tamiri,ümitköy kombi doğalgaz tesisatı yapan firma,ümitköy kombi servisi,ümitköy kombi bakımı,ümitköy kombi su kaçağı,Çayyolu kombi servisi,Çayyolu kombi bakım,Çayyolu kombi su kaçak tespit,Çayyolu kombi doğalgaz tesisatı yapan firma,Çayyolu baymak kombi servisi,Çayyolu kombi petek temizliği, Yaşamkent kombi su kaçağı,Yaşamkent kombi bakımı,Yaşamkent kombi servisi,Yaşamkent kombi ana kart tamiri,Yaşamkent kombi doğalgaz tesisatı,Yaşamkent kombi doğalgaz kaçağı tespiti,Bilkent kombi tamiri yapan firma,Bilkent kombi tesisatı ,Bilkent kombi tesisatı su kaçak tespit,Bilkent kombi tamiri,Bilkent kombi bakım,Bilkent kombi servisi,Bilkent kombi doğalgaz tesisatı ,Bilkent ısıtma tesisatı su kaçağı,gölbaşı kombi tamiri yapan firma, Balgat kombi tamiri yapan firma,öveçler kombi tamiri yapan firma,dikmen kombi tamiri yapan firma,Batıkent kombi servisi,Batıkent kombi tamiri yapan firma,Batıkent kombi su kaçağı,Batıkent kombi bakımı,Batıkent kombi doğalgaz tesisatı yapılması, odtü kombi servisi,odtü kombi tamiri,odtü kombi su kaçak tespit,yüzüncüyıl kombi tamiri yapan firma,yüzüncüyıl kombi servisi,Bahçelievler yoguşmalı kombi servisi,emek kombi Bahçelievler kombici,kombi bakım, radyatör bakım , uygun kombi secimi nasıl yapılır,kombi bakımı,güvenli kombi kullanımında püf noktalar,kombi kullanımında tasarrufun püf noktaları,kombi seçerken nelere dikkat etmeli,kombi arızaları ve çözümleri,kombi nedir,neden yoguşmalı kombi, kombi bakımı ve garanti şartları,kombilerde güvenlik ve verim,kombi montaj,kombi sistemlerinde uygun alan seçmek,kombi seçimine dikkat etmek,kombi servisi ve önemi,evde kombi bakımı nasıl yapılır,