Ankara tesisatçı denildiğinde akla gelen ilk isim Yükseller tesisattır..

tesisatci_ankara_tikanik

ankara kalorifer temizleme

 

ankara kalorifer temizleme Evinizde ve işyerlerinizdeki kalorifer tesisatınızda zamanla ısınmama sorunu meydana gelebilir. Bu sorunların evimizdeki ratyotorler ve kalorifer peteklerinin ısıtmamasıdır. Bu arızalar zamanla eskiyen ve daralan kalorifer tesisatının kireçleme ve çamurlaşmadan ısınma sorunları meydana ğelmektedir.eski merkezi sistem ve kapalı devre kalorifer sistemi tesisattaki suyun devamlı devretmesi ve ısıdan dolayı tesisatın içindeki kir pas ve borunun zamanla paslanmasından dolayı kalorifer suyu katılaşmakta ve tortu oluşturmaktadır. Tabiki bu tortular ve çamurlaşmalar tesisatın daha agır ve yavaş devir dayım yaptıgından petekler ve radyotörlerin ısınmasın engellemektedir.bu hem sistemde  enerji sarfiyatını artırır ve dogalgaz faturalarınızın daha kabarık gelmesine sebebiyer verir ve daha çok gaz yakıp sarfiyat fazla olmakla beraber fazla yakıt yakıp az ısınma olur.boyle bir sorunla karşılaşmamak için güvenilir firmalardan hizmet alınmalıdır. Kurumsal ve uzman ekipler özel üretilmiş cihazlar kullanarak kalorifer temizleme hizmeti güvenli şekilde yerine getirmektedirler.
kalorifer petek temizleme işlemleri kimyasal petek temizleme ilaçları kullanılarak yerine getirmekteyiz.evimizde ve işyerimizde böyle bir işlem yapmak için uzman firmalar tarafından yapılması tercih edilir. Bu firmalar kalorifer temizleme işlemini tesisata kimyasal vererek ve sistemi kontrol ederek ve sistemi devir dayım yaptırarak sistemdeki kireçlenmeyi ve peteklerdeki tortuları devrettirerek tahliye etmektedir.ve sistem rahat bir şekilde çalışır ve düzgün bir ısınma ortamı olur.kalorifer sistemi bakımı yapıldıgında en güzel ısınma sistemidir.çünkü bu sistem sıçaklığı binanızın ve konutunuzun her tarafında dolaşır.boyleçe kışın en soguk aylarda bile konforlu bir yaşam imkanı elde edilir.
kalorifer temizleme işlemini ilk önce radyotörün ve peteklerde bakım işlemi yapılır.çünkü kireç ve tortu evdeki ve işyerinizdeki radyotörlerin ve peteklerin altında birikme meydana gelir.bu sistemde suyun hizli devir dayım yapması gerekir.eger sistemde daralma ve tortu meydana geldiginde tıkanmadan dolayı sistemdeki su devir daimi yavaş ve agır bir şekilde siskilasyon yapar tıkanık olan bölgeler ısınma daha yavaş olur.bu ısınma problemlerini ortadan kaldırmak için uzman firmalardan tesisat temizleme işlemi icin bilgi alınız uzman firmamız kalorifer temizleme işlemini kimyasal ilaçlar kullanarak kalorifer tesisatınızdaki sorunları kırmadan ve dökmeden halletmektedir.
piyasada kalorifer temizleme işi yaptıgını söyleyen firmalar müşterilere uçuz fiyat teklifi sunarak petek temizleme kimyasalı yerine koruyuçu kimyalalı kullanarak kalorifer tesisatınıza temizleme işini daha uçuza maletmektedirler bu ilaçlar daha ucuza satılmakta olup tesisatınızda fayda vermemektedir.bu koruyucu kimyasallar tortu ve kireçi çözer ama sistemden dışarı atmaz buda kalorifer peteklerinin içlerinde petegın alt bölgelerinde kalarak devir dayımı yavaşlatır ve ısınma sorunu meydana gelir.firmamız ve uzman ekiplerimiz sıstemı çalıştırarak eski ısıyla yenı ısının arasındaki ısı artışını teknoleşik ısı ölçer cihazlarıyla ısıyı ölçmektedir.ve sistem normal çalışana kadar mekandan ayrılmamaktadır.
kalorifer temizleme işi üç yılda bir yapılırsa sistem sorunsuzx bir şekilde çalışır.böyle bir işlem yaptırmak için güvenilir bir firmaya yaptırmak gerekir.ayrıça bu işlemi gerçekleştireçek kişilerin bu işte uzman olup olmadfıgını iyiçe araştırmanız gerekir.sizi dogru yönlendirecek uzman bir kişiyle irtibata geçmenizde fayda vardır. yanlış kışiler ve bu işte uzman olmayan tesisatcılara yaptırdıgınız kalorifer tesisatındakı temizleme işleminde sisteme yanlış ilaç uygulaması yaparak sistemi daha çok tıkıyarak kalorifer sisteminin komple degişmesine sebeb olurlar ve size daha pahalıya patlar.yukseller tesisat kalorifer tesisatınızını kimyasal ilaçlar kullanarak ve tejnolejik cihazlar kullanarak daima sizlere en iyi hizmeti sunmaktan ğurur duyar.